Allaktivitetsrummet Messi

Kapacitet
Messi har stolar i U-form och rymmer 20 konferensdeltagare.
Teknik
Bildskärm och blädderställ. Lokalen har trådlös nätförbindelse.
Servering
Restaurang Göran som ligger i byggnaden intill sköter det maritima centrets restaurangtjänster. Se restaurangens serveringsalternativ nedan.
Hitta hit
Allaktivitetsrummet Messi ligger i den vita byggnaden Slottsbommen, med entré på gårdssidan. Samma dörr leder till museet och museibutiken. Lokalen finns i gatuplan, till höger efter ingången.
På gården finns gott om gratis parkeringsplatser.
Övrigt
Det ljusa rummet har utsikt mot Aura å och museifartygen. Lokalen är väl lämpad för kaffepauser under möten eftersom den ena sidan av rummet har ståbord.
Priser
Lokalhyran baseras på tim- och deltagarantal. Deltagaravgiften är samtidigt en entrébiljett till museets utställningsbyggnader och gäller under mötesdagen så länge museet är öppet. För möten som hålls utom museets öppettider debiteras dessutom en avgift för vaktmästartjänster.
Se nedan för exempel på konferenspaket. Våra mötestjänster kan skräddarsys enligt kundens behov. Hör av dig med din offertförfrågan: palvelumyynti@forum-marinum.fi.
Exempelpaket 1
Messi + kaffe
Messi för 20 personer 4h
Kaffeservering
inkl. kaffe, te, ostfralla
från 30 € / person
Exempelpaket 2
Messi halvdag
Messi för 20 personer 4h
Servering / halvdag
inkl. kaffeservering och skärgårdslunch
från 52 € / person